Blog

Co pierwsze? DJ na wesele czy sala?

Wybór dj na wesele jest dla par młodych zadaniem trudnym, gdyż wymaga w gruncie rzeczy szczegółowego wywiadu środowiskowego. Zazwyczaj rekomendacje znajomych są pewną podpowiedzią lecz tu warto zaznaczyć, iż dj didżejowi nie równy. Co zrobić jeśli najlepszy, polecany dj na wesele ma termin zajęty, a sala zarezerwowana i (co gorsza) zadatek już wpłacony? Czy znajdzie się ktoś inny na podobnym poziomie?

Postaram się podpowiedzieć, a zarazem pomóc przyszłym nowożeńcom.

   Fundament to dobra zabawa

Pamiętajcie, że oczekiwania gości są różne, a podstawą udanej imprezy jest prowadzący i oprawa muzyczna. Fakt faktem, doczekaliśmy się czasów kiedy mamy do czynienia z przerostem formy nad treścią. W internecie ofert od zatrzęsienia, a na różnych fejsbukach co drugi to dj… No, może trochę przesadziłem ale musicie przyznać mi rację, że coś chyba jest na rzeczy. Dobry Dj na wesele to osoba, którą  powinna wyróżniać ogromna charyzma, wysoka kultura osobista, nienaganny wygląd, elastyczność i przede wszystkim smak muzyczny. Jest również swego rodzaju psychologiem, który doskonale rozumie nastroje gości weselnych i umiejętnie tworzy odpowiednią atmosferę podczas zabawy. Potrafi zaskoczyć, działa spontanicznie, a na życzenie zagra ulubiony utwór, czym zyskuje przychylność ze strony publiki. Dobry dj na imprezy okolicznościowe zapewnia również wyjątkowe oświetlenie i nagłośnienie dostosowane do sali czy innego miejsca uroczystości. Zawsze należy umówić się na spotkanie, najlepiej z kilkoma kandydatami w celu osobistego zapoznania się i przedstawienia oferty.

   O co warto zapytać kandydata na DJ (poza ceną) na Wasze wesele?

  • od ilu lat gra wesela (lub ile wesel gra w sezonie),
  • czy prowadzi inne imprezy okolicznościowe, firmowe, eventy,
  • czy pracuje z mikrofonem (oby nie okazał się zwykłym „puszczaczem”) - jeśli ma mikrofon bezprzewodowy to wielki plus!,
  • czy ma doświadczenie pracy w klubie czy dyskotece (czy jest na bieżąco z trendami),
  • czy posiada zaplecze techniczne (światło, dźwięk, dekoracje),
  • czy prowadzi zabawy i konkursy (i jakie),
  • poproście o filmiki (nie tylko promo w których wycięte są wybrane momenty),
  • warto sprawdzić czy dj działa jako firma czy hobbista (to też wiele powie o jego profesji),
  • nie bójcie się zapytać o sprawy osobiste (zainteresowania, rodzina),
  • weryfikujcie informacje (także poprzez znajomych).

Jeśli po serii pytań okaże się, że kandydat spełnia oczekiwania, prawdopodobnie jest to Wasz dj na wesele. Pozostaje tylko kwestia daty i finansów… W przypadku braku wolnego terminu, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zmiana daty wesela w lokalu. Warto wtedy rozważyć tańszą i coraz modniejszą opcję imprezy weselnej w tygodniu, a jeśli to niemożliwe po prostu zmianę miejsca uroczystości, tak by zagrał Wam najlepszy dj na wesele. Podsumowując, zanim wybierzecie salę najpierw wyselekcjonujcie kandytatów do grania. Takie podejście zdecydowanie ułatwi sprawę przy załatwianiu wszelkich formalności z menedżerem lokalu.

Wśród przyszłych nowożeńców są również takie pary dla których oprawa muzyczna nie ma absolutnie żadnego znaczenia, byle tanio... a co za tym idzie często byle jak, ale to już temat na kolejne rozważania.

Z pozdrowieniem DJ Tomsky
Tomasz Słupski

Bądźmy w kontakcie

Tomasz Słupski

Strzelce Opolskie, Opole, Poland

+48 603 164 262

info@djtomsky.pl

NIP 756 153 15 14